پرینت

شرکت تعاونی ریسندگی تابنازاصفهان

دسته : اخبار

شرکت تعاونی ریسندگی تابنازاصفهان
این کارخانه در جنوب شرق اصفهان واقع گردیده در سال 1385 با تصمیم هیات مدیره طرح توسعه شرکت تصویب شده وبا خرید ماشین آلات جدید اولین فاز طرح توسعه شرکت در سال 1389 به بهربرداری رسید.
در این فاز واحد تکسچرایزینگ شرکت به بهره برداری رسید که با راه اندازی این واحد روزانه 30 تن نخ پلی استر تکسچره شده که به نخ DTY معروف است با نمرات و فیلامت های مختلف که انواع نخ های میکروفیلامنت با dpfکمتر از یک را نیز شامل می شود تولید میگردد.
با توجه به نوع دستگاه ها وهمچنین مواد اولیه مصرفی نخ تولیدی این شرکت با کیفیت بالا توان رقابت با انواع نخ های خارجی را دارا می باشد وبرند این شرکت از بهترین برندهای بازار داخلی گردیده است .
باتوجه به شرایط حساس کنونی ،کاهش وابستگی کشور به واردات، کمک به توسعه صنعتی کشور، توسعه و رشد صادرات غیر نفتی و بخصوص ایجاد ارزش افزوده در صنایع نفت وپتروشیمی به جای خام فروشی و تکمیل یکی از مهم ترین زنجیره های تولیدی در کشور یعنی تولید نخ فیلامنت پلی استر (از مواد اولیه تا محصول نهایی) در برنامه های این شرکت قرار دارد.
این کارخانه هم اکنون با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا ، ماشین های جدید و تمام اتوماتیک در زمینه تولید فیلامنت پلی استر و با استفاده از بهترین مواد اولیه و همچنین با کمک پرسنل ماهر وسخت کوش خود توانسته در بین شرکت های همکار جایگاهی مناسب کسب نموده نخ تولید شده دراین شرکت جزء بهترین نخ های تولیدی در کشور می باشد.
فاز دوم این کارخانه در شهریورماه 1392 راه اندازی گردید. در این فاز روزانه بیش از 40 تن انواع نخ POY با نمرات وفیلامت های مختلف تولید می گردد.ماشین آلات نصب شده درخط تولید نخ POY همگام با آخرین فن آوری روز جهان وتحت لیسانس معروف ترین شرکت های اروپایی مطرح در زمینه تولید نخ پلی استر ساخته شده است. محصولات تولیدی در این واحد قابلیت رقابت با انواع نخ های POY مشابه خارجی را دارد.
این مجموعه شامل؛
- خط تولید نخPOY در سازه ای به مساحت 7000 متر مربع در 5 طبقه مجهز به ماشین آلات روز دنیا جهت تولید انواع نخ POY
- خط تولید نخ DTY مجهز به بهترین ماشین آلات تکسچرایزینگ در سالنی به مساحت 2500 متر مربع
- بیش از 4000 متر مربع انبار مواد اولیه ومحصول
- آزمایشگاه کنترل کیفیت مجهزجهت پایش وآزمایش مستمر محصولات تولیدی
- سامانه های جانبی شامل : سیستم تولیدRO جهت تولید آب شیرین وآب دیونایز،انواع چیلرهاجهت سامانه های تولید سرمایش وگرمایش، دستگاه هواساز جهت تولید هوای مرطوب و کمپرسورهای تولید هوای فشرده بدون رطوبت
کلیه محصولاتتولید شده در این شرکت در آزمایشگاه کنترل کیفی مورد بررسی قرارگرفته وپس از تایید به بازار مصرف عرضه می گردد.
با تلاش شبانه روزی پرسنل سخت کوش شرکت تعاونی ریسندگی تابناز اصفهان در آینده نزدیک تولید انواع دیگری از نخ پلی استر و نخ میکروفیلامنت و همچنین واحد تولید نخ رنگی به روش Dope Dyed راه اندازی خواهد شد.از مزیت این روش تولید نخ POY رنگی ثبات رنگ بسیار بالا وهمچنین سازگاری کامل با محیط زیست است به گونه ایی که در این روشتولید، هیچگونه آلودگی محیط زیستی ایجاد نمی شود.

هم اکنون در اینکارخانه بیش از 150 نفر از اهالی بومی منطقه در شیفت های مختلف کاری به صورت مستقیم مشغول به کار می باشند.که با راندهازی کامل خطوط تولید اشتغالزایی این مجتمع بزرگ تولیدی به 250 نفر به طور مسقیم خواهد رسید.
با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 :2000 وسامانه مدیریت یکپارچه IMS این شرکت تلاش میکند به اهداف زیر دست یابد:
1) افزایش کیفیت محصولات مطابق با استانداردهای ملی وجهانی
2) مشتری مداری به عنوان یک اصل وارتباط مستمر با مشتری جهت بهبود کیفیت
3) آموزش نیروی انسانی وارتقاء سطح دانش فنی جهت افزایش بهره وری
4) ایجاد محیط کار ایمن با شناسایی خطرات وارزیابی وکنترل ریسک ها به منظور پیشگیری از حوادث
5) شناسایی وکنترل آلاینده های زیست محیطی به منظور تولید محصول سبز
راه اندازی واحد R&D جهت نیاز سنجی بازار و تولید محصولات جدید وهمچنین ارتباط با برندهای معتبر بین المللی به منظور بهره گیری از آخرین تکنولوژی

ارسال یک نظر (0)

پرینت

شرکت صنایع ذوب ریسی چهلستون

دسته : اخبار

شرکت صنایع ذوب ریسی چهلستون 
با توجه به نیاز کشور و تقاضای بالای بازار به انواع نخ پلی استر و الیاف پلی استر و مصرف بالای این گروه محصول در صنایع نساجی، صنایع فرش ،پتو و صنایع خودرو سازی، مدیریت گروه صنعتی بازرگانی نواب تصمیم گرفت شرکت صنایع ذوب ریسی چهلستون را به این منظور راه اندازی نماید.
در سال 1388 عملیات اجرایی در زمینی به مساحت 30.000 متر مربع در منطقه سفید دشت در 30 کیلومتری غرب شهرستان زرین شهر آغاز گردید.
همزمان به پیشرفت فیزیکی ساخت ساز مجتمع وهم چنین سازه تاسیسات جانبی، مذاکرات جدی وفشرده به منظور خرید ماشین آلات آغاز گردید.به دلیل آشنایی با بازار و شناخت نیازهای کشور، مدیریت گروه تصمیم گرفت بهترین وکامل ترین مجموعه ماشین آلات با پیشرفته ترین تکنولوژی را به خدمت بگیرد تا نه تنها نیازهای متنوع بازار داخلی تامین گردد، بلکه با صادر نمودن محصولات تولیدی به بازارهای بین المللی ارزش افزده بالایی ایجاد گردد.
با توجه به سردسیر بودن منطقه و مساعد نبودن شرایط آب و هوایی کار ساخت و ساز در سال 1391 با 90% پیشرفت فیزیکی انجام شد.که همزمان کارنصب ماشین آلات آغاز گردید.در خرداد ماه سال 1392 کارنصب فاز 1 واحد تکسچرایزینگ مجتمع در سازه ایی به مساحت 2200 متر مربع به پایان رسید واین واحد تولید نخ DTY را آغاز نمود.
در این واحد 4 خط تولید نخ DTY مشغول به کار است که روزانه 20 تن نخ DTY در نمرات وفیلامنت های مختلف تولید می نماید.در آینده نزدیک نصب ماشین آلات فاز 2 این واحد به پایان رسیده که با راه اندازی این فاز، علاوه بر رفع نیازهای بازارداخل به صادرات محصولات غیر نفتی کمک شایانی خواهد شد.
هم اکنون واحد تولید نخ POY این مجتمع در مرحله تولید آزمایشی می باشدکه با راه اندازی کامل این واحد روزانه 60 تن نخ POY با نمرات مختلف رنگی های متنوع تولید میگردد.

هم اکنون در این مجتمع بزرگ تولیدی بیش از 100 نفر از اهالی بومی منطقه در شیفت های مختلف کاری به صورت مستقیم مشغول به کار می باشند.که با راندهازی کامل خطوط تولید، اشتغالزایی این مجتمع بزرگ تولیدی به 300 نفر به طور مسقیم خواهد رسید.
با توجه با تولید بالا و تنوع محصولات تولید این واحد مذاکراتی به منظور صدور محصولات تولیدی انجام شده که این امر موجب شکوفایی هرچه بیشتر صنایع داخلی به خصوص صنعت نساجی کشور خواهد شد.ضمن اینکه هم اکنون استان اصفهان به عنوان قطب تولید انواع محصولات پلی استر شناخته میشود.
ماشین آلات واحد تولید نخ در سازه ای فلزی به وزن بیش از 2000 تن و به مساحت 8000 متر مربع در 5 طبقه نصب وراه اندازی شده که این اعداد وارقام گویای عزم جدی وهمت والای مدیران این مجموعه در پیشرفت کشور عزیزمان می باشد که جای بسی تقدیر وتشکر دارد که با وجود مشکلات داخلی و فشارهای بین المللی در این مدت با پشت سرگذاشتن همه موانع توانسته اند این مجتمع عظیم را راه اندازی نمایند.
تاسیسات جانبی نصب شده جهت تولید نخPOYوDTY وشامل:
- دستگاه های کریستالیزور و درایر جهت خشک نمودن چیپس PET
- دستگاه های هواساز ورطوبت ساز جهت تولید هوای مرطوبت در خط تولید
- سامانه تولید هوای فشرده شامل کمپرسورهای توربینی Samsung جهت تولید هوای فشرده وسیستم خشک کن هوا جهت تولید هوای خشک فشرده و دو عدد مخزن هوای فشرده با فشار بالا با بیش از 2000 متر لوله کشی با لوله های استیل از نوع A304 در سایزهای مختلف جهت تامین هوای فشرده دستگاه های مختلف خط تولید.
- سامانه های گرمایشی وسرمایشی از نوع چلیرهای جذبی ساخت TOYO ژاپن جهت تامین حرارت مورد نیاز واحد تولید وهوای سالن ها تولید.
- سامانه تسویه آب جهت تامین آب شیرین وآب دیونایز با تولید 60 متر مکعب آب دیونایز در شبانه روز با 6 مخزن ذخیره آب شیرین .لازم به ذکر است که آب شیرین آبی است که املاح آن کمتر از 40 ppm بوده وآب دیونایز آبی است که فاقد املاح می باشد.
- تاسیسات عظیم برق رسانی شامل یک پست kv63/20 وچندین ترانس 1200kv و 1600kv و2000kv وهمچنین ده ها تابلو توزیع جهت تامین انرژی مورد نیاز با بیش از 20 هزار متر کابل کشی شامل انواع کابل از کابل های ضخیم سایز 240 تا کابل های ظریف در سایز 10
- ساختمان اداری در 4 طبقه با بیش از 400 متر مربع زیر بنا .
- مجموعه انبارهای مواد اولیه و محصولات و انبارهای جانبی شامل انبارقطعات وملزومات با بیش از 5000 مترمربع مساحت.
- آزمایشگاه کنترل کیفی با پیشرفته ترین دستگاه ها جهت کنترل محصولات قبل از ورود به بازار.
امید می رود با ورود محصولات این مجتمع عظیم تولیدی به بازار برگ زرین دیگری به افتخارات صنایع کشور افزوده شده و تنوع محصولات تولیدی این شرکت موجب کاهش وابستگی به واردات وهمچنین افزایش صادرات محصولات غیر نفتی کشور عزیزمان گردد.

ارسال یک نظر (0)

پرینت

همکاری با سایت

دسته : اخبار

- گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب- گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب- گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب- گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب- گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب- گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب - گروه صنعتی بازرگانی نواب.

ارسال یک نظر (0)